۰۰:۰۷ – ۱۲ مهر ۱۴۰۲

کی ام سی X5؛ جک S5 با کت و شلوار!


کی ام سی X5 یک کراس اور متوسط شهری است که توسط شرکت کرمان موتور به بازار ایران عرضه می شود. این خودرو در اصل Sehol X6 نام داشته و یک فیس لیفت ماژور از جک S5 به شمار می آید!

جک S5 را می توان یکی از مشهور ترین و پرفروش ترین کراس اور های چینی در بازار ایران نامید که تولید آن برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ آغاز شد. پس از عرضه نسخه دنده ای و اتوماتیک، کرمان موتور با انجام فیس لیفتی، جک S5 نیوفیس را در سال ۱۴۰۰ با پیشرانه ای جدید وارد بازار کرد. با این حال، جک S5 سالخورده با وجود محبوبیت زیاد در بازار، دیگر یارای رقابت با محصولات چینی جدید را نداشت و به همین علت، کرمان موتور به سراغ جدیدترین فیس لیفت این محصول رفت سهول X6! 

KMC X5 از همان موتور و گیربکس استفاده شده روی جک S5 نیوفیس بهره می برد؛ یک موتور ۱.۵ لیتری توربو با سیستم سوخت رسانی GDi، قدرت ۱۸۱ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متری که توان خود را از طریق همان گیربکس ۶ دنده دو کلاچه تر (Wet DCT) قدیمی و عذاب آور به چرخ های جلو منتقل می کند. سهول X6 به خودی خود در هیچ تست تصادفی شرکت نکرده است؛ با این حال با توجه به اینکه این خودرو تنها یک فیس لیفت از جک S5 X5 همچنین به رقابت مستقیم با تیگو ۷ IE مدیران خودرو، فردا T5 و با کمی اغراق X55 پرو خواهد پرداخت. با توجه به سابقه خوب S5 در ایران و اشتراک قطعات فنی آن با X5 با خدمات پس از فروش گسترده کرمان موتور، پیش بینی می شود که کی ام سی X5 در صورت تولید با تیراز مناسب فروش خوبی را در ایران تجربه کند. شما می توانید مشخصات فنی و گالری تصاویر این خودرو را در لینک زیر مشاهده کنید:

https://car.ir/898-kermanmotor-x5-automatic-2022-2023منبع