۱۳:۰۷ – ۸ مهر ۱۴۰۲

بررسی بیتل، قورباغه ی مدرن و تند و تیز فولکس واگن!


نسل اول فولکس واگن بیتل که در ایران با اسم قورباغه ای مشهور شد، این روزها نیز یکی از خاصترین وجذاب ترین خودروهای خیابان های کشور است.

طراحی خاص این محصول فولکس واگن به خوبی اصالت خود را حفظ کرده و طراحان فولکس واگن در حفظ تعادل و یکپارچگی این محصول چیزی کم نگذاشته اند! این ظرافت و حفظ اصالت در طراحی نمونه های مدرن تر بیتل نیز حفظ شده و این خودرو اکنون یکی از گزینه های جذاب خرید، در میان ماشین های اسپرت کلاس کوپه (و کروک) محسوب می شود.

بیتل را می توان در ایران رقیب مستقیمی برای خودرو هایی مثل ب ام و سری ۱ و ۲، بنز slk و حتی پورشه باکستر بدانیم. نسل سوم فولکس واگن بیتل در ایران در تیپ های متنوعی با پیشرانه های مختلف عرضه شده که پر تعدادترین آن ها موتور ۲ لیتری توربوشارژ با توان حدودا ۲۰۰ اسب بخاری است. گیربکس دبل کلاچ ۷ سرعته بیتل که با نام DSG شناخته میشه یکی از جذابینهای رانندگی با بیتل است و البته هزینه نگهداری نسبتا بالایی دارد.

همچنین نمونه های مختلف بیتل در بحث امکانات رفاهی نیز تفاوت هایی با یکدیگر دارند که فول ترین تریم، مجهز به آپشن ۳ آمپر (گیج های دمای روغن، بوست توربو و کورنومتر)، سیستم صوتی فندر، تهویه اتوماتیک، صندلی های چرمی، سقف پانورامیک، چراغ های زنون، استارت دکمه ای و … می باشد.

بیتل را می توان یکی از حساس ترین خودرو های بازار نسبت به کیفیت سوخت دانست. هزینه های نگهداری آن از حتی از همبازی های آلمانی بیتل هم بالاتر است و در بحث خدمات و بازار خرید نیز از آن ها ضعیف تر است. اما ترکیب قابلیت های فنی بیتل در کنار ظاهر بسیار خاص و جذاب، آن را یک گزینه پیش روی خاص پسندان قرار می دهد؛ به گونه ای می توان گفت بیتل پرستیژ بالاتری از قیمتی که برای آن می پردازید ارائه می کند. . در ویدیو بررسی فولکس بیتل ۲۰۱۳ که در تابستان سال ۱۴۰۱ ضبط شده، به طور کامل به بررسی تاریخجه، طراحی، سواری و هندلینگ و همچنین قوای حرکتی این خودرو پرداخته ایم.

برای آشنایی بیشتر با این خودرو به https://car.ir/676-volkswagen-beetle-coupe-2011-2023 مراجعه کنید.منبع