21:19 - 22 تیر 1403

با زیباترین زنان دهه ۱۹۶۰ میلادی آشنا شوید؛ از مرلین مونرو تا راکل ولش


با زیباترین زنان دهه ۱۹۶۰ میلادی آشنا شوید؛ از مرلین مونرو تا راکل ولش

با نگاهی به گذشته، می توان فهمید که هر دهه معیارهای زیبایی متفاوتی داشته است. در دهه ۹۰ میلادی، زیبایی به سبک «هروئین شیک» مد بود، در دهه ۵۰ زنان بلوند و پرجذبه محبوب بودند و در دهه ۲۰ میلادی «فلاپرهای پسرانه» مورد توجه قرار داشتند.

دهه ۱۹۶۰ دوران ویژه‌ای در پایان عصر طلایی هالیوود و آغاز دورانی از آزادی بود. موج دوم فمینیسم باعث شد که استایل زنان تغییراتی کند، اما همچنان برخی از اسطوره های زیبایی کلاسیک هالیوود در مرکز توجه باقی ماندند.

بیایید نگاهی بیندازیم به ستارگانی که به عنوان زیباترین زنان دهه ۱۹۶۰ شناخته می‌شدند.

مرلین مونرو اولین زن جذاب و بلوندی بود که در دهه ۱۹۵۰ به شهرت رسید. دوران درخشش او تا دهه ۱۹۶۰ ادامه یافت، تا اینکه در سال ۱۹۶۲ به طور تراژیکی در جوانی درگذشت. برخی او را به عنوان یکی از محرکان اصلی انقلاب جنسی دهه ۶۰ می‌دانند.

سوفیا لورن، بازیگر ایتالیایی، نماد زیبایی جاودان بود. او از درگیری با فقر، به یکی از زیباترین زنان و موفق‌ترین بازیگران جهان تبدیل شد.

جین منسفیلد، یک زن جذاب و بلوند دیگر بود که کمی بعد از مرلین مونرو به شهرت رسید. منسفیلد یکی از اولین مدل‌های مجله پلی‌بوی به شمار می‌رفت. او در سال ۱۹۶۷ بر اثر تصادف جان باخت.

جین فوندا امروز نیز مانند ۶۰ سال پیش همچنان یک اسطوره است. در دهه ۶۰، او با بازی در نقش اصلی فیلم علمی تخیلی باربارلا (Barbarella) در سال ۱۹۶۸ به شهرت رسید.

کاترین دنو، بازیگر فرانسوی، به خاطر زیبایی‌اش شهرت داشت. او اغلب در نقش‌های مرموز و خونسرد بازی می‌کرد و با برخی از بزرگترین کارگردانان زمان خود همکاری داشت.

لزلی لاوسون که بیشتر با نام مستعار «توییگی» شناخته می‌شود، مدل بریتانیایی بود که در صحنه مد دهه ۱۹۶۰ حکمرانی می‌کرد. او تنها یک نوجوان بود، اما با مدل موی پیکسی نمادین خود به سرعت به شهرت رسید.

گلدی هان با بازی در نقش‌ دخترهای دوست‌داشتنی و آشنا در فیلم‌های کمدی دهه ۱۹۶۰ به شهرت رسید. او از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده است!

راکل ولش با وجود دیالوگ‌های محدودش در فیلم یک میلیون سال قبل از میلاد (One Million Years B.C.) در سال ۱۹۶۶، با عکس خود در بیکینی از پوست حیوان به سرعت به اسطوره و نماد زیبایی تبدیل شد. پوسترهای او در آن زمان بسیار پرفروش‌ بود.

اورسولا آندرس، بازیگر و مدل سوئیسی، با ایفای نقش «هانی رایدر» در فیلم جیمز باند دکتر نو (Dr. No) در سال ۱۹۶۲ به شهرت رسید. او به خاطر سکانسی که در آن با بیکینی سفید از اقیانوس بیرون می‌آید، مشهورترین دختر در فیلم های جیمز باند است.منبع

این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *