روستایی که در مرز دو کشور میان یک پادگان محصور شده


رژیم صهیونیستی چه برنامه ای برای الحاق روستای الغجر به سرزمین جعلی خود دارد؟

برنامه رژیم صهیونیستی برای الحاق روستای الغجر

روستای الغجر دقیقاً در نقطه مرزی سوریه و لبنان قرار دارد و  بخش بزرگ‌تر آن لبنانی محسوب می‌شود.

در روزهای اخیر ارتش رژیم صهیونیستی حملات توپخانه ای به روستای الغجر در منطقه مجاور مرزهای لبنان، سوریه و فلسطین اشغالی ترتیب داده و در اطراف بخش لبنانی این روستا حصارکشی کرده است.

تا پیش از جنگ شش روزه 1967 این روستا یک پارچه و سوری بود امّا در پی اشغال جولان در ژوئن 1967 این روستا نیز به اشغال صهیونیست‌ها درآمد.

طبق نقشه سازمان ملل، خط مرزی از وسط این روستا رد می‌شد و بخش شمالی آن لبنانی و بخش جنوبی آن سوری بود. با خروج اشغالگران رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان در سال 2000، بخش شمالی این روستا نیز به طرف لبنانی واگذار شد.

در روزهای اخیر رژیم اسرائیل به بهانه پرتاب شدن چند موشک ضد تانک به سوی سرزمین‌های اشغالی از درون این منطقه اقدام به حملات توپخانه ای به مناطقی از این روستا کرد.

همچنین نظامیان اسرائیلی با حضور در بخش لبنانی این روستا یک حصار بتونی در پیرامون آن ایجاد کرده و مجدداً آن را اشغال کرده اند.

نیروهای کلاه آبی یونیفل سازمان ملل متحد اعلام کرده اند اگرچه صداهای انفجار از اطراف این روستا به گوش رسیده اما نمی توانند ادعای اسرائیلی ها را تایید کنند.

مقاومت اسلامی لبنان با محکوم کردن اقدامات اشغالگرانه رژیم صهیونیستی، برنامه‌ریزی عملیات مختلف برای آزادسازی روستای الغجر را حق مشروع لبنان و مقاومت می داند.

حزب الله لبنان در گذشته نیز سابقه عملیات نظامی در روستای غجر را دارد و یکی از مهم‌ترین عملیات نظامی این گروه علیه صهیونیست ها پس از آزادسازی جنوب لبنان در سال 2005 در این روستا رقم خورده است.

 
 

 

 منبع

این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *